RoHS Belgesi

RoHS Belgesi nedir? sorusu, birçok insanın merak ettiği sorulardan birisidir. Bu yazımızda, RoHS Belgesi nasıl alınır? RoHS Belgesi neden gereklidir? Gibi soruların da cevabını vereceğiz. Bu sayede bu yazıyı okuyarak bu belge hakkında doğru bilinen yanlışları da öğrenebilir ve herkesten bir adım önde olabilirsiniz.

RoHS Belgesi Nedir? RoHS Belgesi Danışmanlık Hizmeti

RoHS Direktifi 2002/95/EC bazı elektrikli ve elektronik eşyalarda bazı maddelerin miktarlarını kısıtlamakta veya yasaklamakta, ömrünü tamamlamış elektrikli – elektronik ekipmanların geri kazanımını zorunlu kılmaktadır. Kapasiteraporu.com olarak tüm müşterilerimize, RoHS testleri ve belgelendirme danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

RoHS Belgesi Ne İşe Yarar?

RoHS belgesi nedir? Sorusundan sonra merak edilen sorulardan birisi de bu belgenin ne işe yaradığı sorusudur. Bu belge sayesinde elektronik aletlerin ve evinizde yer alan beyaz eşyaların kullanımının sakıncalı olup olmadığına karar verilmektedir. Bu nedenle bir elektronik aleti meydana getiren tüm parçaların RoHS Belgelendirmesi olmalıdır. Kontrol işlemi sayesinde parçaların insan sağlığı açısından tehlike yaratıp yaratmadığı tespit edilir ve buna göre elektronik ürün kullanılabilir.

RoHS Belgesi Zorunlu mudur?

Evet! RoHS Belgesi, elektronik aletlerin insan sağlığına uygunluğunu belirlediği için zorunlu bir belgedir ve bir elektronik aleti meydana getiren tüm parçalar (kablolar, kompotentler vs) bu belgeye sahip olmak zorundadır. İnsan sağlığı en önemli konudur ve evinizdeki bir televizyonun kanserojen maddeler saçması demek, sizin ve çocuklarınızın tehlike altında olması demektir.

RoHS Belgesi Nasıl Alınır?

Eğer RoHS belgesine ihtiyaç duyuyorsanız ve nasıl alındığını bilmiyorsanız sakın endişe etmeyiniz! Kapasiteraporu.com olarak sizlere RoHS Belgesi alma konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Aynı zamanda RoHS testleri konusunda da aklınıza takılan her türlü soruyu çekinmeden bizimle paylaşarak doğru bilgilere zahmetsizce ulaşabilirsiniz.

RoHS Belgesi Neden Gereklidir?

Çünkü evlerimizde kullandığımız elektrikli aletler, belirli standartlara uygun malzemelerden meydana gelmiş olmalıdır. Bu standartlar, insan sağlığı açısından oldukça önemlidir ve bu nedenle de her bir parçanın bu belgeyi alarak insan sağlığına uygun olduğunu kanıtlaması büyük bir önem arz etmektedir. Eğer RoHS Belgesi almazsanız ciddi sorunlar meydana gelebilir ve yasalara göre de bu belgeyi almadığınız için cezalandırılabilirsiniz. Bu nedenden dolayı vakit kaybetmeden bir an önce bizimle iletişime geçerek tüm detayları bizden öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda RoHS Belgesi nedir? Sorusuna aradığınız cevabı bulduğunuza göre, diğer yazılarımıza göz atarak daha farklı konularda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

28/02/2020

RoHS Belgesi

Leave A Reply