SASO Belgesi

Her ülke, kendi standartlarına uygun ürünleri satın almak ister. Bu nedenle de satılacak olan ürünün, satılacak ülkenin standartlarına uygun olması gerekmektedir. Suudi Arabistan’da da durum böyledir. SASO Belgesi Nedir? Diye soran vatandaşlarımız, bu yazıyı okuyarak gerekli olan tüm bilgileri edinebilirler.

SASO Belgesi Nedir?

Suudi Arabistan, zorunlu Uygunluk Değerlendirme Programı yürütmekte olan birçok Orta Doğu ülkesinden biridir. Suudi Standartları, Metroloji ve Kalite Organizasyon Uygunluk Değerlendirmesi Programı, güvensiz ve sağlıksız malların pazara girmesini önlemek için uygulanmaktadır.

Her ülkenin belirlediği gibi Suudi Arabistan’ın da belirlediği bir standartlar dizisi vardır. Bu sayede bireye ve çevreye zararlı olan ürünlerin ülkeye giriş engellenir. Yani ülke, hem kendi için hem de vatandaşları için temel önlemlerden birini bu belge sayesinde almıştır.

SASO Belgesi Zorunlu mudur?

Cevabımız, yukarıda yer alan bilgilere göre de “Kesinlikle evet!” olacaktır. Zira sağlık standartlarını ve güvenlik standartlarını ihlal eden herhangi bir ürün, SASO Belgesi alamaz. Alamadığı için de Suudi Arabistan iç pazarına aktarılamaz.

SASO Belgesi Danışmanlık hizmeti almak isteyen vatandaşlarımız, kapasiteraporu.com olarak bizden danışmanlık talep edebilir. Bu sayede gerekli olan tüm prosedürleri kısa bir süre içerisinde halledebilirsiniz ve işleriniz daha kısa sürede tamamlanır.

SASO Belgesi Nasıl Alınır?

Eğer SASO Belgesi Nedir? Sorusuna yeterli cevabı aldıysanız gelin bir de bu belgenin nasıl alındığından bahsedelim. Öncelikle, ürünlerin bu belgeyi alması demek, gerekli kalite kontrolünden başarıyla geçmesi demektir. Bu nedenle ürünlerin SASO Belgesi alması kritik önem taşımaktadır. Eğer sizler de SASO Belgesi almak istiyorsanız, SASO Belgesi Danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde tüm teknik konularda destek alabilir, süreç takibi yaptırabilir ve belgelerinizin eksiksiz bir şekilde tamamlandığından emin olabilirsiniz.

Özetle SASO Belgesi, Suudi Arabistan ülkesine ihracat yapmak isteyen Türk firmaların alması gereken zorunlu bir belgedir. Suudi Arabistan ülkesi, ihracat için bu belgeyi zorunlu kılmaktadır ve bu belgeyi alarak dilediğiniz ürünü ihraç edebilirsiniz.

SASO Belgesi Kaç Günde Alınır?

Eğer işiniz acilse ve bir an önce SASO Belgesi almak istiyorsanız şöyle söyleyelim: Genel prosedürlere de bağlı olarak ortalama 4 gün içerisinde SASO Belgesi almak mümkündür. Bu nedenle SASO Belgesi alma konusunda en az 2 hafta önceden harekete geçerek yeterli zamanı yaratmış olursunuz ve olası aksilikler sonucu zaman kaybı yaşamamış olursunuz.

SASO Belgesi İçin Gerekli Belgeler

TSE ya da CE belgesi varsa, SASO Belgesi alma işlemleriniz daha kısa ve güvenilir bir şekilde halledilecektir. Zira bu belgeler hem gerekli hem de destekleyicidir. SASO Belgesi Danışmanlık alma konusunda çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede bizden fiyat teklifi alarak kısa bir süre içerisinde SASO belgenizi alabilirsiniz.

Neden Biz? Kapasite Raporu Danışmanlık

Eğer neden bizden danışmanlık almanız gerektiği konusunda emin değilseniz sizlere şöyle açıklayalım: SASO Belgesi gibi birçok belgeyi uzman kadromuz eşliğinde en hızlı ve güvenilir şekilde çıkartmak adına çabalıyoruz. Alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde hiçbir şey bilmiyor olsanız dahi tüm gerekli işlemleri biz size bildiriyor ve hatırlatıyoruz. Bu sayede eksik ya da hatalı belge tesliminin önüne geçebilir, işlerinizi en kısa sürede halledebilir ve güvenilir olarak belgenizi çıkartabilirsiniz.

SASO Belgesi Danışmanlık Hizmeti Almak

SASO Belgesi Nedir? Sorusuna verdiğimiz cevapta sizlere, bu belgenin zorunlu olduğunu söylemiştik. Zira Suudi Arabistan hükumeti, ulusal güvenlik gereksinimleri nedeniyle bu belgeyi istemektedir. Özellikle de oyuncaklar, gıda malzemeleri ve yağ gibi kaynaklar konusunda biraz daha hassas olduklarını söylememiz gerekiyor. Bu ürünler, sağlık standartlarına uygun malzemelerden üretilmişse, SASO Belgesi de alarak bu durumu kanıtlayabilir.

Bu sayede Türk şirketleri, Suudi Arabistan’a dilediği gibi ihracat yapabilir ve Suudi Arabistan firmaları da diledikleri gibi ithal ürün alabilirler. Bu işlemler için SASO Belgesi, anahtar bir görev görmektedir ve eğer bu belge alınırsa, işlemler güvenilir bir şekilde tamamlanacaktır. Bizimle iletişime geçerek SASO Belgesi Danışmanlık hizmeti fiyat teklifi alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

28/02/2020

RoHS Belgesi

Leave A Reply