İmalatçı Belgesi

İmalatçı Belgesi Nedir?

İmalatçı Belgesi sanayicilerin bağlı bulundukları Ticaret Odaları, Sanayi Odaları ve Esnaf odaları tarafından verilen geçerlilik süresi Kapasite Raporunun geçerlilik süresi referans alınarak verilen, ürün bazında düzenlenen ve raporda Kapasite Raporu içerisindeki ürünlerin imalatçısı olduğunu belirten bir belgedir.

İmalatçı Belgesi; 

  • Sanayici belgesi olarak da anılmaktadır.
  • Üretim yapan şirketin kapasite raporu incelenerek verilebilmektedir.
  • Kapasite raporlarında yer alan her bir mal – malzemenin o üretim tesisinde üretildiğine dair ispat niteliğini taşıyan bir evraktır.
  • Odalardan doğrudan başvuru ile alınabilir. İmalatçı Belgesi temini konusunda danışmanlık firmamızdan destek alabilirsiniz. İşlemlerin hatasız ve hızlı olması için sizlere en yüksek kalitede danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

İmalatçı Belgesi Ne İşe Yarar?

– Tüm resmi kurumlar tarafından açılacak ihalelere katılmak için gereklidir.
– İmalatçı firmanın kapasite raporu incelenerek, rapor içinde yer alan materyallerin üreticisi olduğunu kanıtlayan bir evraktır.
– Bankaların açacağı ihalelere katılmak için talep edilebilmektedir.
– İhale komisyonlarının ana kriterlerinden biri olan imalatçı olduğunu delilli gösterir bir evraktır.
– Fuar İdareleri’nce talep edilen imalatçı olduğunu gösteren belgedir.
– Gümrük Müdürlükleri tarafından açılan ihalelere katılım için gerekli koşullardan biridir.

İmalatçı Belgesi Nasıl Alınır?

Odalara kaydı olan her firma bu belgeyi kolayca alabilir. Bunun için imalatı yapılan malzemelerin listelendiği kapasite raporlarını hazırlamalı ve firma antetli kağıdına yazılmış – imza altına alınmış başvuru dilekçelerini bağlı bulundukları odaya iletmeleri yeterlidir. Ürün adedi ve bağlı bulunduğunuz Esnaf, Ticaret ve veya Sanayi odasına göre İmalatçı Belgesi ve talep edilen ücretler değişiklik göstermektedir. Bu sebeple güncel fiyat bilgisi ve İmalatçı Belgesi istenilen evrakları hakkında danışmanlarımızdan hızlı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.
Sitemizde İmalat Yeterlilik Belgesi ile ilgili de ayrıca bir makale hazırlanmıştır. İmalatçı Belgesi ile İmalat Yeterlilik Belgesi işlev olarak birbirlerinden farklı belgelerdir.

Akre Group Danışmanlık olarak https://www.kapasiteraporu.com, http://www.yerlimalibelgesi.com ve diğer web bağlantılarında da makalelerini hazırladığımız tüm belge sertifikasyonlarda siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. İmalatçı Belgesini en kısa sürede sizin adınıza çıkarabiliriz. Bizlere gösterdiğiniz ilgiden ötürü tekrardan teşekkür eder, işlerinizde başarılar dileriz.

İlgili Yazılar