Kapasite Raporu Danışmanlık

Kapasite Raporu Danışmanlığı

Bildiğiniz üzere, İmalat, ticaret, inşaat, hizmet ve yazılım alanlarında faaliyet gösteren işletmeler yasal bir zorunluluk olarak Kapasite Raporu almaktadırlar. Kapasite Raporları işletmelerin üretim gücünü gösteren ve Sanayi kuruluşu niteliği kazandıran önemli bir belgedir. Kapasite Raporlarının kullanım alanlarına göz attığımızda bu belgenin işletmeler için ne kadar elzem bir belge olduğu daha iyi anlaşılacaktır.
Akre Group® Danışmanlık siz değerli paydaşlarımızın ihtiyaç duydukları Kapasite Raporlarının alınması, Kapasite Raporu yenilemesi ve Kapasite değişikliklerinin güncellenmesi konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Kapasite Raporu danışmanlığı konusunda uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimimizi sizlerin yararına sunmak istiyoruz.
İyi bir Kapasite Raporu danışmanlık şirketi çalışmak istediğinizde aşağıdaki değerlendirmeleri mutlaka yapmalısınız.

• Başarı Hikâyeleri ve Müşteri Referansları:

Kapasite Raporu hizmeti alacağınız firmanın daha önceden hangi firmalarla çalıştığını sorgulayınız. Kapasite Raporu danışmanlık şirketinin sizin firmanıza yakın bir iş kolunda ve veya büyüklükteki bir firmadaki deneyimlerinden bahsetmesi önemlidir. Hangi danışmanlık kuruluşunun kapasite raporunu daha hızlı ve sorunsuz çıkarabileceğini değerlendiriniz.

• Deneyimli Bir Danışmanlık Şirketi:

İyi bir danışmanlık şirketi sizin zamanınızı önemser. Sizlere Kapasite Raporu hizmetini sunarken deneyimli bir ekiple başlar. Yapılacak işin büyüklüğüne, işin önceliğine ve şirketin hedeflerine göre uygun bir çalışma ekibi oluşturur. Bu ekip firma bünyesinde çalışan ekipten olabileceği gibi danışmanlık kuruluşu içerisinden de olabilir. Bildiğiniz üzere kapasite raporu alımında en önemli unsur kapasite raporu başvurusunun hatasız ve eksiksiz yapılmasıdır. Diğer işlemler (Kapasite Raporlarının teslim alınması, Kapasite Raporu ücretlerinin yatırılması, raporun müşteriye teslimi) için pasif bir ekip görevlendirilebilir.

• Danışmanlık Hizmetinin Maliyeti:

Esasında sanayi kuruluşlarının bir danışmanlık firmasından istediği Kapasite Raporu danışmanlık hizmeti için finansal olarak anlamlı bir oranda maliyet ve kapasite raporu alımında yeterli hizmeti sunan bir danışmanlık firmasındır. Kapasite Raporu işlemlerini takip edecek firmanın belirlenmesi en ucuz fiyatı veren firmanın bulunmasından daha fazlasını gerektirir. Şöyle ki; daha ucuz fakat şirket hedeflerine geç ulaşan, hatalı iş yapan, deneyimsiz bir danışmanlık şirketi, size deneyimli bir danışmandan daha maliyetli olabilir.
Dahası, kapasite raporunun alımında hızlı ve güvenilir bir firmayla çalışmak isteyeceğinizi düşünüyoruz. Kapasite Raporu alımı süresini,  süresinin uzamayacağı ve ilave bir masraf çıkmayacağı danışmanlık kuruluşu tarafından size taahhüt edilmelidir.

• Danışmanlık Kuruluşunun Katma Değeri:

İyi bir danışmanlık firması olmanın tek ve en pratik yöntemi farklı sektörlerde farklı deneyimler kazanmak ve kendini sürekli geliştirmektir. İyi bir danışmanlık şirketi sadece Kapasite Raporunu çıkaran ve tesliminden sonra iletişimi kesen bir firma olmamalıdır. Farklı sektörlerden edindiği bilgi ve becerileri firmanıza aktarmalıdır. Kapasite Raporunun kullanıldığı alanları ve kapasite raporunun firmanıza sağlayacağı faydaları size aktarması gerekecektir. Kapasite Raporunun alımından sonra çıkarılması gereken Sanayi Sicil Belgesi, Yerli Malı Belgesi, İmalat Yerlilik Belgesi, Yatırım Teşvik Belgesi, Gıda Üretim İzni, Türk Malı Belgesi gibi belgelerin alımı hakkında da bilgi vermelidir. Aynı zamanda Kapasite Raporlarının yenilenmesi, Kapasite Raporunun iptali, adres değişiklikleri, Kapasite Raporu ürün ilavesi ve değişikliklerinde nelerin yapılması gerektiğini sizlere bildirmelidir. İyi bir danışmanlık firması ancak bu şekilde firmanıza ekstra bir katma değer ve beceri kazandırabilir.

• Danışmanın Temsil ve İletişim Becerisi:

Kapasite Raporu danışmanlığı yapan firma ve danışmanları işlerinizi takip ederken çeşitli kurumlar ile (Sanayi Odası, Ticaret Odası, Esnaf Odası, TOBB, TESK) sürekli iletişim halinde olmaktadırlar. Dolayısı ile danışmanlık şirketi bu kurumlarda Kapasite Raporu işlemlerinizi takip ederken firmanızı en iyi şekilde temsil etmeli, her hangi bir yanlış anlaşılma ve algıya sebebiyet vermemeli ve en önemlisi meslek odaları ve siz değerli kuruluşlar arasındaki bağı güçlendiren birer aracı olmalıdırlar.

• Danışmanlık Firmasının Mühendislik Becerisi:

Bildiğiniz üzere Kapasite Raporu başvurusu esnasında evrakların eksiksiz hazırlanması ve kapasiteye etki eden makine teçhizat, personel, hammadde gibi faktörlerin denetim öncesi belirlenmesi gerekmektedir. Kapasite raporu denetimi esnasında gelen denetçiye en verimli ve hatasız bir şekilde bu bilgilerin eksiksiz bir şekilde sunulması gerekir. Bu sebeple danışmanlık kuruluşunun mühendislik becerileri önem kazanmaktadır.

Kapasite Raporu Danışmanlık Ücretlerimiz

Kapasite Raporu başvurusunda bulunmak isteyen siz değerli müşterilerimiz; Kapasite Raporu alımında bir danışmanlık firması ile çalışmaya karar verdiyseniz ücret konusunda arkanıza yaslanıp bizim size sunacağımız hizmetin işletmenize sağlayacağı katma değerleri düşününüz. Göreceksiniz ki sizlerden talep edeceğimiz danışmanlık ücreti gözünüzde görünmeyecek kadar az bir miktarda kalacaktır. Kapasite Raporu Danışmanlık şirketimizi arayarak danışmanlarımızdan almayı düşündüğünüz kapasite raporu için danışmanlık hizmet bedelini öğrenebilirsiniz.
Kapasite Raporu danışmanlığı konusunda iletişim formumuzu eksiksiz bir şekilde doldurarak danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Danışmanlarımız sizler için en uygun çözümü bulmaya yardımcı olacaklardır. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.
İşletmelerin Kapasite Raporu alımında bir danışmanlık firması ile çalışması için birçok neden vardır. Bunlardan en önemlisi de firmaların içinde Kapasite Raporu başvuru işlemlerini kısa sürede çözebilecek hazır bir ekibin bulunmaması gelmektedir. Buna karşılık danışmanlık firmaları size kapasite raporu alımı işlemlerini çok kısa bir sürede ve cüzi maliyetlerle alabilmektedirler.

İlgili Yazılar