Kapasite Raporu Yorumu

Kapasite Raporu Yorumu yazısı Kapasite Raporuna istinaden verilen geçerlilik süresi Kapasite Raporunun geçerlilik süresiyle aynı zamanda biten belgedir.

Bu belge özellikle kamu ihalelerinde talep edilmektedir. Kapasite Raporu Tablo 2’de üretilen her bir ürünün kalem bazında tüm makine teçhizatlar ile toplam üretim miktarlarını ayrıntılı bir şekilde bizlere sunan bir rapordur.

Kısaca bir örnekte özetlememiz gerekir ise; örneğin 10 dikiş makinesi ve 10 çalışanı olan bir tekstil atölyesinde 10 ayrı kalem ürün üretilmektedir. Kapasite Raporu’nda 1 işçinin 1 makine ile bir kalem ürünün üretim hesaplanmaktadır. Kapasite Raporu Yorumu ile 10 işçinin bir ürünü tüm makine ve teçhizatlar ile kalem bazında hesaplaması yapılmaktadır.

Bu belgenin verilmesine yakın zamanda başlanmıştır. Bu yüzden belgenin adının ne olduğu konusunda da tam bir netlik yoktur. Çeşitli ihalelerde bu belge Kapasite Ekspertiz Raporu, Ekspertiz Yorumu, Ayrıntılı Kapasite Raporu ve Kapasite Raporu Yorumu olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Akre Group Danışmanlık firmamız bu zamana kadar birçok firmanın Ayrıntılı Kapasite Raporu Yazısını temin etmiştir. Talebiniz doğrultusunda siz değerli müşterilerimize de danışmanlık hizmeti vermekten memnuniyet duyarız. Makalemizi dikkatle okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlgili Yazılar