İşyeri Termal Konfor Ölçümleri

İşyeri Termal Konfor Ölçümleri

İşyerlerinde termal kontrol süreçlerin tamamlanması ve uygun koşullar altında çalışması zorunludur. Termal denilince akla sıcaklık gelmesi ebette ki çok doğaldır. Ancak işyeri ölçümlerinde sıcaklık faktörünün yanı sıra ısı ve nem de dikkate alınan detaylar arasında yer alınıyor. Çalışanların zihinsel, fiziksel ya da psikolojik olarak sağlıklı koşullarda hizmet verebilmesi için ortamın ısıl dengesi ölçümlenerek uygun koşullarda çalışma ortamı sağlanır. Konforlu ve ısıl dengesi uygun bir ortamda çalışmak hem daha kaliteli hem de daha konforlu olduğu için bu durum doğrudan verilen hizmete ve öz veriye de yansıyacaktır. Peki, işyeri termal konfor ölçümleri nasıl yapılır? Nereye başvurmak gerekir? Koşulları nelerdir? İşte tüm bu sorularınızın yanıtını Akre Group Danışmanlık şirketi olarak yanıtlıyor ve destek oluyoruz. Hemen bizimle iletişime geçerek bu konuda profesyonel danışmanlık ve destek hizmetleri alabilirsiniz.

Termal Konfor Ölçümleri Nelerdir?

İşyeri termal konfor ölçümleri sonuçları çeşitli mevzuatlar gereği gerekli şartları karşılaması gerekir. Termal Konfor Ölçümlerini kısaca ifade etmek gerekirse; 1. Hava Sıcaklığı Dengesi 2. Havanın Ne Yoğunluk Ölçüsü 3. Havanın Akım Hızı Ölçümü 4. Radyant Isı Dengesi 5. Giyim Koşullarının Ortam Sıcaklına Uygunluğu 6. Metabolik Sıcaklık Ölçümü
 
İşyerlerinde yapılan termal konfor ölçümleri sonucunda o işyerinin yasal şartları karşılayıp karşılamadığı sizlere bir rapor olarak sunulur. Eğer gerekli şartlar karşılanmıyor ise sizlere danışmanlarımız tarafından düzeltici ve önleyici faaliyet önerilerinde bulunulur.  Eğer kapalı veya açık ortam ölçümlerinde gerekli kriterlerin dışına çıkılmışsa gerekliliklerin yerine getirilmesi ibraz edilerek çalışmalar yapılır. İşyerlerinde yapılması gereken termal konfor ölçümleri, kişisel maruziyet ölçümleri ve makine ekipmanların periyodik ölçümleri konularında Akre Group Danışmanlık firmamızdan rahatlıkla hizmet alabilirsiniz. Sektörden edindiğimiz birçok teknik bilgi ve deneyimi sizlerle paylaşma arzusundayız. Danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İşyeri Termal Konfor Ölçümleri Hangi İşyerlerine Yapılır?

İşyeri termal konfor ölçümleri için sektör ya da işyeri farkı gözetilmeden yapılması zorunludur. Bu ölçüm çalışma koşullarının iyileşmesini doğrudan hedefler. Kısaca zorunlu olan işyerlerini sıralamak gerekirse şöyle ifade edebiliriz;
• Dökümhane
• Haddehane
• Yüksek Fırınların Olduğu İşyerleri
• Kazan Dairesi
• Çimento, Kireç Fabrikaları
• Ekmek Ve Unlu Mamuller Fabrikaları
• Termik Santraller
• Isıl İşlem Ünitesi
•Doğalgaz Santralleri
 

İşyeri Termal Konfor Danışmanlık Hizmeti

 
Her işyeri, çalışanları için uygun çalışma koşulları sunmak zorundadır. Bu nedenle iş güvenliği konusunda dikkat edilmesi gereken işyeri termal konfor ölçüm işlemi, uzmanından alınan danışmanlık hizmeti sayesinde tam olarak yapılabilir. Eğer standartların dışında ölçüm sonuçlarına sahipseniz, bu durumda cezalarla karşılaşabilirsiniz. Sizlere gerekli olan danışmanlık hizmetini sunabilmemiz için dilediğiniz an bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşyeri termal konfor ölçümü konusunda olduğu gibi; Sanayi Sicil Belgesi, Kapasite Raporu ve Yerli Malı Belgesi alma konusunda da danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Daha fazla bilgi almak için hemen iletişime geçebilirsiniz. 
 

İlgili Yazılar