Turquality

Turquality dünyanın ilk ve tek devlet destekli markalaşma programıdır. Turquality programına kabul edilen firmalara Ekonomi Bakanlığı geniş kapsamlı destekler verir.

TURQUALITY teşviki İhracat Teşvikleri arasında yer alan en üst teşviktir. TURQUALITY desteği, Ekonomi Bakanlığı tarafından, 2006/4 Sayılı Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY®’nin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında verilmektedir.
TURQUALITY®, Dünya’nın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır. TURQUALITY® ülkemizin rekabet avantajını elinde bulundurduğu ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmaların, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlere kadar bütün süreçleri kapsayacak şekilde yönetsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişimlerini sağlamak suretiyle uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir aktör olabilmeleri amacıyla oluşturulmuş önemli bir destek platformudur.
TURQUALITY® Programı yönetim danışmanlığı firması tarafından ön değerlendirmesi yapılan ve Ekonomi Bakanlığınca TURQUALITY® Destekleri alması kararlaştırılan firmaların aşağıdaki harcamalarına çeşitli oranlarda destekler verilmektedir.

  • Patent, faydalı model, endüstriyel tasarım ve marka tesciline ilişkin harcamaları,
  • Sertifikasyona ilişkin giderleri,
  • Moda/Endüstriyel ürün tasarımcısı/Şef/Aşçı istihdamına ilişkin giderleri,
  • Tanıtım, reklam ve pazarlama faaliyetleri,
  • Yurtdışı birimlere ilişkin giderleri,
  • Danışmanlık (Yönetim, tasarım, hukuk, bilişim) giderleri,

TURQUALITY desteklerinden faydalanmak için Akre Group danışmanları ile iletişime geçiniz. Bizler TURQUALITY denetimine hazırlık, stratejik iş planının oluşturulması ve TURQUALITY Programı sonrasında Gelişim Yol Haritasındaki projelerin uygulanmasında en yüksek kalitede danışmanlık hizmeti veriyoruz. İstek ve beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacağımızı biliyor, sizlerle en kısa sürede bir araya gelmek istiyoruz. Kapasite Raporu sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İlgili Yazılar